Binární opce – money management

Binární opce - money management

Mezi základní předpoklady úspěchu obchodování binárních opcí patří disciplína a schopnost dodržovat money-management. To znamená, že by trader neměl obchodovat příliš vysoké investice na daný obchod. Často se stává, že mnozí obchodníci obchodují binární opce nerozvážně a výrazně si tak snižují naději na případný úspěch. K úspěchu v obchodování binárních opcí je třeba vždy brát v úvahu maximální procento z celkového obchodního kapitálu, které by měl trader riskovat při jednotlivých investicích. Schopnost omezit své ztráty na minimum je ve skutečnosti  stejně tak důležitá,  jako úspěch v samotných ziskových obchodech. Cílem money-managementu v binárních opcích je minimalizace rizika. Pokud jste úplný nováček, měli byste se řídit násludjícími pravidly:

  • Neobchodujte s penězi, které si nemůžete dovolit ztratit!

Toto pravidlo platí snad všude. Binární opce nejsou hazard, byť mohou být velmi vzrušující a zábavné. Mohou vám také zhodnotit vložené finanční prostředky. Nicméně je potřeba počítat i s rizikem ztráty, které se zde, stejně tak jako v jiném investování, vyskytuje. Respektujte tak jedno z nejstarších pravidel a to, že neriskujte peníze, které si nemůžete dovolit ztratit.

  • Držte se plánu

Strategie dobrého money-managementu vyžaduje i přijetí méně riskantní, neboli konzervativní strategie, která především znamená neriskovat příliš peněz vysokými investicemi do jednotlivých obchodů. Doporučujeme obchodovat za maximálně 7%, lépe však 5% celkového dostupného kapitálu na otevřený obchod. Dobrý moneymanagement požaduje přijetí konzervativní investiční strategie, která znamená neriskovat celý svůj kapitál. Je-li zadán obchod (bez ohledu, jak je veliký) vždy musí být obchodník ujištěn, že investuje konzervativně. Tento výraz znamená, že je nutno používat pouze 5% vlastního kapitálu na každý obchod. Binární opce, jako každý jiný druh investování nejsou jistá záležitost a na každém obchodu se podílí určitý rizikový faktor. Je dobré si také alespoň vnitřně nastavit rozpočet k investování pro daný den. Pokud by měl být tento rozpočet překročen, je lepší pro daný den přestat obchodovat.

  • Buďte trpěliví – obchodujte postupně a pomalu

binární opce money-management

Byť nikdo z nás nemá rád prohry a ztrátu peněz, tak v některých případech by tyto ztráty měly být brány jako pozitivum, protože jsou schopny ovlivnit následující,či budoucí rozhodnutí. S investicemi do binárních opcí je potřeba začínat pomalu a postupem času částky navyšovat – toto je významnou úlohou zejména pro nováčky v tomto odvětví. K serióznímu jednání při obchodu rozhodně nepatří riskovat například třetinu obchodního kapitálu na jeden obchod. Investice po malých částkách napomáhají k zlepšování disciplinovanému a serióznímu přístupu. V dnešní době již brokeři na binární opce nabízí opravdu malé minimální investice na otevření obchodu. Tato částka se pohybuje v rozmezí již od 5 USD. Této výhody by měl využít každý trader a obchodovat tak trpělivě, bez ohledu na to, jestli vložil 5000 USD nebo jen 100.

Strategie více obchodů za menší investice pomáhá zlepšit sebevědomí, pilovat obchodní strategie, lépe odhadovat vstupy do obchodů apod. Smyslem hospodaření s penězi je dosažení optimálního růstu obchodního kapitílu a zároveň minimalizování rizika.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *