Odprodej binární opce před expirací

Na začátku rozmachu binárních opcí se možnost odprodávat opcí před expirací vyskytovala jen velmi vzácně. Nyní již máme možností podstatně více a dokonce se rozšiřuje i možnost velmi rychle odprodat před expirací minutové opce. Toto může být velmi zajímavá možnost jak rychle zhodnotit svůj kapitál díky skalpování trhu resp. pohybu tržní ceny během několika vteřin či minut a využít tak přirozenou volatilitu trhu ve svůj prospěch právě i během velmi krátkých časových úseků během intradenního obchodování.

Odprodej binární opce – základní charakteristika

Odprodejem binární opce se definuje možnost zrušit/odprodat svoji pozici před finální expirací. Pokud tedy otevřeme investici na dobu 5 minut, můžeme do konce tohoto času libovolně zrušit svoji pozici. Samozřejmě nic není jen tak jednoduché, rozhodující je, na jaké hodnotě se aktuálně cena nachází vůči naší strike ceně v daném zvoleném směru.

Máme tedy dvě možnosti

Opce se nachází nad/pod naší strike cenou v našem zvoleném směru. Tedy např. USD/JPY strike cena 124.530, aktuálně při naší investici CALL je cena 124.550. tedy splňuje podmínky pro naši výhru,ale ještě neskončila expirace. Získat tak můžeme odprodejem např. 100% částky, kterou investujeme zpět a v některých případech dokonce i více než je náš vklad na investici.

Opce se nachází nad/pod naší strike cenou mimo náš zvolený směr. V tomto případě můžeme získat zpět na účet, pokud se rozhodneme odprodat, určité procento investované částky zpět, např. 50%.

Praktický odprodej

Na základě přísnějších pravidel, které platí pro brokery regulovaných Kyperskou finanční komisí, je od července možné vidět u brokerů na binární opce velká řada změn , převážně na krátkodobých opcích. Nově už tedy při zadání investice můžeme do 3 vteřin investici zrušit, viz. video dále. Vidět to můžeme u brokera IQ Option, který nabízí investice na turbo opce od jedné minuty až po 5 minut.

odprodej binární opce

Možnost zrušit investici do 3 vteřin od zadání

 

Následně můžeme během životnosti opce odprodávat investice podle cenového vývoje. Pokud se cena vyvýjí naším uvažovaným směrem jsme schopni odprodat např. při rozdílu již 80 bodů za více než 70 %. Jinými slovy, investujeme 100 USD, získat do konce expirace lze 84 USD, tedy zhodnocení 84%, při předčasném odprodeji můžeme získat až 70% i více.

iq 1

iq 2

Výhody odprodeje opce

  • lze snadno ukončit nevýhodnou investici a zachránit tak část nebo celý vložený kapitál
  • můžeme reagovat na náhlou změnu trhu a nebo jen využít krátký pohyb ceny v náš prospěch
  • generujeme zisk před koncem expirace
  • zvyšujeme potencionálně svoji úspěšnost při odhadu cenového směru

Nevýhody odprodeje opce

  • sekundární nevýhoda je, že cena může do konce expirace skončit v našem směru a přijdeme tak o část svého zisku, zde ovšem záleží na tom, jestli jsme obchodníci, kteří rádi riskují a nebo raději vezmeme vrabce v hrsti a holuby necháme na střeše 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *